Samochód na abonament

4/5 - (1 vote)

Od jakiegoś niedługiego czasu mamy w Polsce nową bardzo wygodną usługę – samochód na abonament. To produkt skierowany do osób mających mało gotówki, pragnących mieć własne auto. Koniecznie przeczytaj, co to jest samochód na abonament. Jeszcze dziś sprawdź, na czym polega i jak można wypróbować to innowacyjne rozwiązanie? Gdzie się zgłosić po dalsze informacje?

Samochód na abonament to produkt skierowany do osób mających mało gotówki, pragnących mieć własne auto.

W usłudze tej nie trzeba wyłożyć od razu całej gotówki za nowiutkie auto. Można za to płacić jedynie wyjątkowo niskie miesięczne raty i mieć przy tym możliwość jazdy zawsze nowym samochodem! Jak to w ogóle możliwe? Auto-Abonament to najnowsze bardzo innowacyjne rozwiązanie, którego główną i najważniejszą zaletą jest wyjątkowo niska rata miesięczna do spłaty. Auto-Abonament jest bowiem produktem opracowanym i skierowanym przede wszystkim do tych osób, które nie mają lub nie chcą inwestować dużej kwoty w kupno samochodu, lecz jednocześnie chcą posiadać i jeździć nowym samochodem. Czy i jak to w ogóle możliwe?

Samochód na abonament to duży krok w przyszłość w dziedzinie możliwości jak najtańszego finansowania zakupu nowego samochodu.

Auto-Abonament (auto na kartę abonamentową) stanowi nowoczesną formę kredytu samochodowego, którego celem jest optymalnie jak najlepsze dopasowanie oferty sprzedażowej do potrzeb dosłownie każdego klienta, nawet niemającego stosownego zasobu gotówki, który umożliwiłby zakup całego auta od razu. Ponadto, relacja kwoty raty miesięcznej w stosunku do wkładu własnego klienta, uzbieranego na planowany zakup nowego samochodu umożliwia wskazanie w omawianej transakcji, jakiej marki i który dokładnie model samochodu będzie dla klienta najbardziej odpowiedni w takiej relacji cenowej, by nadmiernie nie obciążać jego budżetu miesięcznego. Jednak jak długo taka usługa samochód na abonament może trwać? A do tego, co później dzieje się z abonamentowym autem klienta? Czy przechodzi on całkiem na jego własność?

Auto-Abonament pozostawia nam wolność wyboru, odnośnie kwestii zakończenia takiej umowy.

Co dokładnie to oznacza? Otóż między innymi, klient ma zawsze gwarantowany odkup samochodu w salonie, w którym zakupił omawianą usługę. Możliwa jest też nawet szybka wymiana samochodu na nowy lub rozłożenie pozostałej jeszcze do spłacenia kwoty na dalsze raty. Oczywiście opcje te obwarowane są pewnymi terminami i wymogami, zależnie od ustalonych oczekiwań usługodawcy/sprzedawcy. Na pewno zawsze jest jednak gwarancja odkupu abonamentowego auta po zakończeniu całej umowy, czyli na koniec spłaty Auto-Abonamentu.

Czytaj również  Twój pierwszy samochód

Dodatkowo klient ma również możliwość wspomnianej bezproblemowej wymiany samochodu, co w ofertach jest ustalone najwcześniej zwykle po trzech lub czterech latach od podpisania umowy. Jeśli klient ma jednak inne plany, możesz wtedy nadal pozostać właścicielem tegoż auta. Musi tylko dokonać spłaty jednorazowej reszty sumy ceny auta albo dalej rozłożyć ja na kolejne raty. Sprzedawca ustala pewne warunki i możliwości, ale ostateczny wybór zawsze należy do klientów.

Samochód na abonament – zalety:

najważniejsze jest to, że w usłudze Auto-Abonamentu można mieć zawsze nowy samochód najwcześniej już co 2-4 lata;

ponadto wymagany jest nawet zerowy lub minimalny wkład własny;

rata spłaty zawsze jest dostosowywana maksymalnie najlepiej do aktualnych możliwości i potrzeb kupującego (raty mogą być ustalone nawet na bardzo niskim pułapie);

klient otrzymuje sprawdzony, pewny i ubezpieczony samochód z dodatkiem zwykle jakiegoś wybranego przez siebie pakietu serwisowego;

posiadanie auta w abonamencie gwarantuje wygodę i minimalizuje koszty związane z użytkowaniem pojazdu, gdyż samochody są ubezpieczone, więc nie ma dodatkowych, ukrytych opłat i jakichkolwiek zmian cen polis w trakcie umowy;

niezależnie od wybranego pakietu usługi, abonament minimalizuje też koszy związane z naprawami serwisowymi (niektóre pakiety oferują w swojej cenie nie tylko serwis, ale również opony oraz ich wymianę);

klient ma też zawsze gwarantowany odkup samochodu w salonie, w którym podpisał umowę do omawianej usługi;

samochód na abonament mogą zakupić zarówno klienci indywidualni (osoby fizyczne), jak i firmy, spółki (osoby prawne);

zasady finansowania Auto-Abonamentu zawsze są przy tym bezpiecznie bardzo elastyczne – możliwa jest spłata jednorazowa, splata w ratach, lub zwrot pojazdu.

Czytaj również  Znaki ostrzegawcze

Samochód na abonament – dodatkowe możliwości i udogodnienia.

W ramach usługi Auto-Abonamentu można też wybrać jeszcze tańsze auto używane. Klient otrzymuje wtedy samochód z pierwszej ręki oraz sporo tańszy od nowego, lecz jednocześnie pewniejszy od aut komisowych i mający gwarantowane przebiegi oraz udokumentowaną historię serwisową (przynajmniej tak reklamują to sprzedawcy i oferenci omawianej usługi). Sprzedawcy proponują też zwykle dodatkowo kilka różnych abonamentów samochodowych i rodzaje pakietów serwisowych. Auta są ubezpieczone wieloletnimi polisami, dlatego problem wzrostu cen i rat spłaty w okresie ich użytkowania praktycznie tu nie występuje.

samochód na abonament tanio

Wspomniane pakiety ubezpieczeniowe i serwisowe zawierają ciekawe możliwości, jak na przykład: samochód zastępczy na czas naprawy auta uszkodzonego, wypadkowego lub skradzionego, koordynację likwidacji szkód, organizację zleceń serwisowych i wymiany opon (zwykle serwis ogumienia robi wymianę opon dwa razy w roku i na dodatek często przechowuje wymienione opony u siebie w magazynie, do następnego sezonu wymiany za pół roku). Gdy auto się nam zepsuje, mamy wypadek, lub skradną nam auto abonamentowe, wtedy wystarczy zadzwonić pod numer telefonu wskazany przez sprzedawcę/oferenta usługi Auto-Abonamentu.

Pełna obsługa serwisowa zwykle jest oferowana przy tym w określonym, wybranym limicie kilometrów. Ewentualne koszty w przypadku niewłaściwego użytkowania lub nadmiernej eksploatacji auta (jeśli ekspertyzy to wykażą) ponosi jednak sam klient.

Samochód na abonament – opłata na start.

Sprzedawcy usługi Auto-Abonamentu oferują też zwykle tzw. opłatę na start, która wpływa na comiesięczną ratę opłaty. Opłata ta nie jest jednak tym samym, co kaucja, więc nie podlega zwrotowi. Opłatę na start klient wpłaca przy podpisywaniu umowy. Może też jednak wybrać opcję tzw. zerowej opłaty na start, w której nie musi jej ponosić, ale wymusza to wtedy nieco większe miesięczne opłaty czynszowe.

Samochód na abonament – uwagi dodatkowe.

Samochód w abonamencie może wynająć każda osoba pełnoletnia, posiadająca prawo jazdy kategorii B oraz stały potwierdzony dochód umożliwiający regulowanie opłat abonamentowych za wybrane auto. Ponadto, niezbędna jest też pozytywna weryfikacja zdolności kredytowej takiej osoby. Z samochodu na abonament mogą też korzystać inne osoby (np. małżonek), jednak trzeba to zgłosić sprzedającemu usługę przy podpisywaniu umowy, ponieważ wymaga to wystawienia przez niego specjalnego pełnomocnictwa. Jeśli umowa Auto-Abonamentu dobiegnie końca, klient może wtedy:

Czytaj również  Co to jest AdBlue i do czego służy?

oddać samochód sprzedającemu usługę i podpisać nową umowę na inne auto;

przedłużyć starą umowę na kolejny okres, przy czym czynsz ustalany jest na nowo, a jego wysokość zależy od okresu tego przedłużenia i zakontraktowanego tym razem limitu kilometrów możliwych do przejechania w trakcie przedłużenia umowy;

lub wykupić samochód stanowiący przedmiot starej umowy.

Planowanie limitu kilometrów to jedna z ważniejszych decyzji w użytkowaniu samochodu w Auto-Abonamencie, dlatego, zanim umowa zostanie podpisana, klient powinien wnikliwie przeanalizować, ile kilometrów musi pokonywać rocznie. Dlaczego? Ponieważ jeśli przekroczy ten dozwolony limit, będzie musiał zapłacić za każdy kilometr przejechany ponad ustalony w umowie limit. Stawka ta jest uzależniana przede wszystkim od modelu/rodzaju samochodu, który klient sobie wybrał. Kolejne pytanie to czy samochodem w Auto-Abonamencie można wyjechać za granicę? Tak! Jednak zanim klient to uczyni, najpierw musi poinformować o tym sprzedającego (często wystarczy tylko napisać maila). Należy jednak pamiętać, że wyjazd poza granice Unii Europejskiej wymaga z reguły wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Jeśli umowa abonamentowa na auto ulegnie zakończeniu, można ją wydłużyć. Można też jednak skrócić okres jej trwania o określony czasokres, co wymaga dodatkowych ustaleń indywidualnych. Sprzedawca musi w tym celu wykonać dodatkowe wyliczenia i ustalenia, więc klient musi się w tym celu skontaktować z obsługą klienta w biurze sprzedawcy.

Samochód na abonament – gdzie się zgłosić po dalsze informacje?

Więcej na ten temat można dowiedzieć się bezpośrednio na stronach internetowych sprzedawców i dealerów samochodowych różnych marek, którzy między innymi oferują też usługę auta w Auto-Abonamencie.

Leave a Comment