Wianki bożonarodzeniowe

Rate this post

Wianki bożonarodzeniowe to obecnie już niemal superobowiązek! Przystrajanie nimi drzwi zewnętrznych, lub kominków, okien i ścian kojarzy się większości osób wyłącznie z Bożym Narodzeniem, lecz ozdoby takie można przecież wykorzystywać również z okazji innych świąt lub imprez okazjonalnych (wianki wielkanocne, wiosenne, jesienne, weselne, czy imieninowe). Wianki ozdobne kładziemy też na pomnikach i grobach. Jednak szczególnie z okazji świąt te dekoracje dają nam najwięcej radości i satysfakcji. Ich widok na pewno zaskakuje i zachwyca, bo wianki bożonarodzeniowe czy inne to przecież niebanalna i wyszukana ozdoba! Jej wymową jest też uprzejme pozdrowienie świąteczne i zaproszenie gości w nasze progi do domu! Estetycznie sami również będziemy odczuwać przyjemność za każdym razem przy otwarciu drzwi.

Wianki bożonarodzeniowe rodzaje

Możliwości aranżacji ich wyglądu jest w zasadzie dowolnie wiele. Ozdoby takie można oczywiście kupić. Jednak szczególnie wianki własnoręcznie robione to jedne z najbardziej wyrafinowanych, wymyślnych i fantazyjnych ozdób. Wszystko zależy od inwencji twórczej autora oraz użytych do ich wykonania materiałów. Wianki ozdobne robi się ogólnie z użyciem suszu zbóż i traw, kwiatów sztucznych, suchych i żywych, leśnych owoców, wstążek oraz innych efektownych ozdób. Bazą i podstawą jest świerk, ostrokrzew, gałęzie itp. Dostępne są na przykład wielkanocne ozdoby do wianków w stylu malowanych jajek, bazi i zajączków. Wianki weselne będą białe ze złotymi aniołkami, wstążkami i obrączkami. Z kolei na Boże Narodzenie wianki przystroimy szyszkami, świerkiem, bombkami, świeczkami, złotymi łańcuchami i brokatem. Można też wykorzystać odniesienia do tradycyjnej sztuki ludowej, wplatając w wianki np. łowickie pająki ze słomy. Taki wianek można i powiesić i położyć jako ozdoba np. na świecznik.
Skoro Boże Narodzenie to pogodne i wesołe święto, po którym niemal zaraz zaczyna się szampański Sylwester, Nowy Rok i karnawał, dlatego wianki bożonarodzeniowe powinny być zachwycająco kolorowe i bajecznie błyszczące! Mogą być przy tym eleganckie lub wesołe, a nawet żartobliwe. Te urokliwe dekoracje domu wprowadzają nastrój typowy dla zimowej pory roku i przypisanych jej świąt. Warto poszukać i sprawdzić, jakie wzory i pomysły na wianki bożonarodzeniowe można znaleźć w Internecie. Zdecydowanie warto je poznać!

Wianki świąteczne, wianki bożonarodzeniowe. Dekoracje na Boże Narodzenie. Świąteczne ozdoby. Wianki na drzwi, na ścianę, na okno. Pomysł na prezent dla Twoich bliskich.

Leave a Comment